Дорога до моря 2015 Черкаси-Одеса

/ Просмотров: 2130
День №

Історія найвідомішого марафонця - австралійського пастуха Кліффа.

61-річний Кліфф Янґ

Навіть створена Вікі стаття Кліфф Янґ.

Австралійський фермер виграв супермарафон, бо не знав, що під час нього можна спати.

Дистанція австралійського супермарафону від Сіднея до Мельбурна становить 875 км, що займає більше 5 днів від старту до фінішу. У забігу зазвичай беруть участь легкоатлети світового класу, які спеціально тренуються для цієї події. У своїй більшості атлети не старше 30 років і спонсоруються великими спортивними брендами, які надають спортсменам форму і кросівки.

У 1983-му році багато хто був здивований, коли у день забігу на старті з'явився 61-річний Кліфф Янґ. Спочатку усі думали, що він прийшов подивитися на старт забігу, оскільки був одягнений не так як усі спортсмени: у робочий комбінезон і галоші поверх черевиків. Але коли Кліфф підійшов до столу, щоб отримати номер учасника забігу, то всі зрозуміли, що він має намір бігти з усіма.

Коли Кліфф отримав номер 64 і встав на лінії з іншими атлетами, то знімальна бригада, яка робить репортаж з місця старту, вирішила взяти у нього невелике інтерв'ю. На Кліффа навели камеру і запитали:

- Привіт! Хто ти такий і що тут робиш?

- Я Кліфф Янґ. Ми розводимо овець на великому пасовищі неподалік від Мельбурна.

- Ти справді будеш брати участь у цьому забігу?

- Так.

- А в тебе є спонсор?

- Ні.

- Тоді ти не зможеш добігти.

- Та ні, я зможу. Я виріс на фермі, де донедавна ми не могли дозволити собі коней або машину: тільки 4 роки тому я купив авто. Коли насувався шторм, то я виходив заганяти овець. У нас було 2000 овець, які паслися на 2000 акрах. Іноді я ловив овець по 2-3 дні, — це було непросто, але я завжди ловив їх. Я думаю, що можу брати участь у забігу, адже він лише на 2 дні довший і складає всього 5 днів, тоді як я бігаю за вівцями по 3 дні.

Коли марафон почався, то професіонали залишили Кліффа у його галошах далеко позаду. Деякі глядачі йому співчували, а деякі сміялися над ним, адже він навіть не зміг правильно стартувати. По телевізору люди спостерігали за Кліффом, багато переживали і молилися за нього, щоб він не помер на шляху.

Кожен професіонал знав, що для завершення дистанції потрібно близько 5 днів і для цього щодня необхідно 18 годин бігти і 6 годин спати. Кліфф Янґ ж не знав цього.

На наступний ранок після старту люди дізналися, що Кліфф не спав, а продовжував бігти усю ніч, досягнувши містечка Mittagong. Але навіть без зупинки на сон Кліфф був далеко позаду всіх легкоатлетів, хоча і продовжував бігти, при цьому встигаючи вітати людей, що стояли уздовж траси забігу.

Щоночі він наближався до лідерів забігу, і в останню ніч Кліфф обійшов усіх атлетів світового класу. До ранку останнього дня він був далеко попереду всіх. Янґ не лише пробіг супермарафон у віці 61 років, не померши на дистанції, але й виграв його, побивши рекорд забігу на 9 годин і став національним героєм.

Кліфф Янґ подолав забіг на 875 кілометрів за 5 днів, 15 годин і 4 хвилини.

Він не взяв собі жодного призу. Коли Кліффа нагородили першим призом у 10 000 австралійських доларів, він сказав, що не знав про існування призу та брав участь у забігу не заради грошей, і без роздумів вирішив віддати гроші п'ятьом першим легкоатлетам, які прибігли після нього, по 2 000 австралійських доларів кожному. Кліфф не залишив собі ані цента, і уся Австралія просто закохалася у нього.

Добре треновані спортсмени знали цілі методики про те, як треба бігти і скільки часу відпочивати на дистанції. Тим більше вони були переконані, що у 61 рік супермарафон пробігти неможливо. Кліфф Янґ ж усього цього не знав. Він навіть не знав, що атлети можуть спати. Його розум був вільний від обмежуючих переконань. Він просто хотів перемогти: уявляв перед собою тікаючу вівцю і намагався її наздогнати.

У 1997 році, у віці 76 років, Кліфф Янг спробував пробігти навколо Австралії, щоб зібрати гроші для бездомних дітей. У нього вийшло пробігти 6,520 кілометрів з 16,000 до того, як єдина людина з його команди захворіла. (coolrunning.com.au, 21 June 1997)

Кліфф Янг помер 2 листопада 2003 року, у віці 81 року.

Оставьте комментарий!