Ше.Fest 2015

/ Просмотров: 861

Ше.Фест 2015 у селі Моринці Звенигородського району Черкаської області 22-23 серпня 2015 року.

Поїхали, 240 км___

 Ше.Фест 2015

Старт

 Анонс події зявився 20 серпня о 12 дня, не довго думаючи зібралася команда. Але без основного найстаршого велосипедиста, який показав, що дорога для всіх учасників руху. Показав, що немає чого боятися автомобілів, а потрібно їхати красиво і  лише по тій частині дороги, яка потрібна. Тобто займати всю смугу, а інколи і зустрічну))).

Старт затримався на 17 хвилин, але всі 5 осіб виїхали з легкістю о 7-17 ранку 23 серпня 2015 року.

15.6 км., 7-55 - перша зупинка перед селом Дубіївка.

Від Дубіївки до Ірдиня пролягає найкраща дорога через лісовий масив. До всього добавляється чудовий підйом Gorodische Climb 4 категорії 90 метрів набору висоти та 5% середнім підйомом.

Про сегмент Gorodische Climb

Вершина підйому знаходиться через 1,8 км, початок сегменту відразу за мостом. Підйом складає 4-ї категорії скадності, перепад висот 88 метрів, протяжність 1.8 км, середній градієнт 4,9%, максимпльний градієнт 21,9%. На початку крутячок, потім полегшення, далі крутячк до 10% 494 метрів, потім передачу можна добавити, після малого спуску 74 метри, останій крутячок.

Gorodische Climb

На хуторі Скіття в Млієві чекали відстаючих.

Черкаські поля соняшнику.

43 км, 9-00 -  невеликий сніданок та ранкова кава в магазині села Мліїв. Це той момент коли велосипедист в неділю ранком готовий купити все у магазині, найбільше булочку з маком і сиром.

54 км, 9-45, Городище, Ігорь хоче купити нову покришку для велосипеда, пошуки на Байкмапс не показав веломагазинів, тому купили не фірмову Максіс за 100 грн. На все 33 хвилини.

 Запамятайте ці села Городищенського району - Петропавлівка, Вербівка, Вільшана та Кононове-Івасів - в кожному із цих милих та красив сіл завжди спуск і підйом.

В селі Вербівка Віталька зловив корда на спуску....

Село Шевченкове, або Кирилівка. Село в якому з 1816 року проживав малий Тарас Шевченко.

Шевченкове село

Трохи історії Тараса:

Тарас Шевченко народився 25 лютого (9 березня) 1814 року в селі Моринці

1816 року сім'я Шевченків переїхала до села Керелівка (нині Шевченкове Звенигородського району)

Восени 1822 року Тарас Шевченко почав учитися грамоти в місцевого дяка Совгиря.

21 березня (2 квітня) 1825 року від тяжкої праці на панщині помер Григорій Шевченко (батько. рідна мати померла раніше), і невдовзі мачуха повернулася зі своїми дітьми до Моринців, а Тарас пішов у найми до дяка Петра Богорського, як школяр-попихач.

Вже в 11 років Тарас почав майже самостійне життя, але не потрібно порівнювати, в ті часи люди були товаром (рабами).

Після знущань дяка втік до іншого де вже покращив свої художні здібності. В 14 років пішов слугою (козачком) до панського маєтку у Вільшані (не зберігся) Енгельгардів (москалів). Одного разу Павло Енгельгард (москаль) впіймав Тараса за малюванням козака Матвія Платова, героя франко-російської війни 1812 року, за що накрутив вуха (чому, не зрозуміло, вроді ж герой був той Матвій).

У 17 років Шевченко переїхав із Енгельгардом до Петербурга як "покоєвих художник" де навчався у художника Василя Ширяєва. Всі читали що Шевченко під час білих ночей малював у Літньому саду, де познайомився із художником Іваном Сошенком (земляк Тараса), а через нього — з Євгеном Гребінкою, Василем Григоровичем і Олексієм Венеціановим, які познайомили Тараса з впливовим при дворі поетом Василем Жуковським.

Навесні 1838-го Карл Брюллов і Василь Жуковський вирішили викупити молодого поета з кріпацтва. Енгельгардт погодився відпустити кріпака за великі гроші — 2500 рублів. Для порівняння цін за 1838 році у Петербурзі: 1 віз сіна - 4-5 руб, каша - 2 коп, гусь - 1.2 руб, жалування маленького керівника в магазині - 15-30 руб, простого робочого - 7-14 руб. сімя кріпаків (рабів, 1800 рік) - 400-500 руб (суки москалі), хороший кінь - 200 руб. Джерело

Що можна було купити за 1 руб в 1838 році.

Що модна було купити за 1 руб в 1838 році

Щоб викупити Тараса Карл Брюллов намалював портрет Василя Жуковського (ще ті махінатори) і портрет розіграли у лотереї. Не перевилися тобі ще москалі.

І 25 квітня (7 травня) Шевченка викупили із рабства!!!

В 1859 році Шевченко хотів купити землю біля села Пекарі Канівського району щоб збудувати хату й оселитися. Яку він запримітив під час гостювання у першого ректора Київського університету Михайла Максимовича.

А ми їдим далі, в музей Шевченка.

В музеї багато чорнобривців

Велосипедисти вчать історію - історізуються.

Хата дяка, лише не зрозуміло якого ж таки дяка, Совгира чи Богорського.

І тут же ростуть яблуні, сливи, горіхи і дуже солодкі медові груші. Груші збирають бджоли та оси які не помічають велосипедистів. Велосопедисти - насолоджуються.

100 км - село Моринці - ШеФест. Запарковані велосипеди залишені на охоронця, який відразу заснув.

Підїхали сміляни, які приїхали на фестиваль з наметами на 2 дні. Тому в 2016 році ми теж їдем, можете вносити в свій календар 20-21 серпня 2016 - Ше.Фест 2 дні.

Кухня. Кухня не шикарна, але смачнюща. 

Пюре, гуляш, салат - 20 грн, борщ - 10 грн, реберця - 10 грн., овочеве рагу із пупками - 15 грн., перець фарширований мясом - 15 грн., запечене мясо, млинці, курині котлети із сиром, смажені курині стегенця... все таке смачне і всього так багато, що точно все не зїси.

З видом на сцену та швидким прослуховуванням гурту - Оркестр гарного настрою та Сонце в Кишені (чікаються), велосипедисти обідають та закріплюють результат перцем із фаршем. 

Велосипедисти фаршируються.

 Головна сцена.

ШЕ фест Моринці на велосипедах

Про те скільки всього пропущено, писати марно.... 

Музей Шевченка в Моринцях.

Моринці музей Шевченка на велосипеді

Село Шамань та музей військової техніки. Велосипедисти воєнизуються.

Шапмань на велосипедах

В сам музей ніхто не пішов, можливо, відчувають, що скоро такої техніки на полігонах побачать багато. 

Якщо закрити очі і уявити найкращу дорогу для велосипедиста, то це буде не Лазурне узбережжя Італії, чи ідеальна гірська дорога в Каталонії, чи підйом десь в Альпах, а наша рідна дорога в Звенигородському районі.

ідеальна дорога Черкащини для велосипеда - Прованс

Хоча дороги в провінції Лангедок — Руссільйон на півдні Франції забути важко.

Про котів та собак.

котисобаки

Фотофініш на кругу, район парку Перемоги.

парк перемоги черкаси

Там же збираються деякі групи мотобайкерів.

Ітого

Учасників на фініші - 7 ( із Стравою - 6)

Загальна дистанція - 234 км (круг-круг)

Час в дорозі - 10 год 

Загальний час - 16 год 38 хв.

Середня швидкість - 24 км/год

Максимальна швидкість - 60.8 км/год

Сегментів Страва - 17

Король Гори - Philka UA (всі)

Спринт - Serhiy (2 з 4)

Пломки - 2 проколи, 1 покришка

Травми - 0

карта ше фест велосипедом

Аналіз 

 

 

Оставьте комментарий!